Facebook
Подписывайтесь на новости
Меню

Генеральна прокуратура на захисті журналістів

     Ведучи мову про зовнішні чинники впливу  на демократизацію українського  суспільства, вважається дуже суттєвим такий його напрям, як конкретне  піклування держави про журналістів, намагання не допустити свавілля влади  проти окремих представників українських ЗМІ, а  також захист журналістів  при виконанні ними професійних обов’язків та недопущення  перешкоджань їх  службовій діяльності.

     Одним з прикладів такого піклування держави про журналістів, стало  проведення 13 червня круглого столу з питань захисту прав журналістів, на  якому начальник відділу Генеральної прокуратурі Денис Черних повідомив, що  Генпрокуратура ініціює створення робочої групи з метою комунікації та  координації діяльності у сфері захисту прав журналістів, у яку  увійдуть  представники ЗМІ, Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ,  та представники громадськості.

Д.Черних, також зазначив, що на його думку,  такі ж групи необхідно створити у регіонах та, при необхідності, залучити представників Служби безпеки України.  За його словами, враховуючи останні події на Сході України, а також складнощі, які виникають під час розслідування кримінальних проваджень у цьому регіоні, Генеральною прокуратурою прийнято рішення про проведення досудового розслідування резонансних злочинів у найближчих областях.

     «Прийнято рішення, що по резонансних злочинах, які вчиняються на Сході України, зокрема злочинах проти журналістів, розслідування переноситься в найближчі області, для того щоб воно ефективно та якісно було проведено. Це можуть бути, як приклад, Запорізька та Харківська області», — зазначив  начальник відділу Генпокуратури Д.Черних. За його словами, у провадженні слідчих органів міліції протягом поточного року перебувало 354 кримінальних провадження, де потерпілими були працівники ЗМІ, з яких 226 зареєстровані в цьому році. За результатами досудового розслідування направлено до суду обвинувальні акти у 15 провадженнях, у тому числі 8, що зареєстровані  у поточному році.

     Начальник відділу Генпрокуратури нагадав присутнім, що Законом України «Про інформацію»  закріплено гарантії діяльності засобів масової інформації та журналістів, оскільки професія зобов’язує журналіста першим опинятися в гущині подій, осягати глибинний зміст явищ, причини і наслідки подій, що відбуваються, та надавати правдиву та об’єктивну  інформацію  про ці події  суспільству.     Д. Черних також зазначив, що  статтею 17 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів»  встановлено відповідальність за посягання на життя і здоров’я журналіста, та інші неправомірні дії проти нього, а також наголосив, що  відповідальність за скоєння злочину проти журналіста, у зв’язку з виконанням ним професійних обов’язків або перешкоджання його службовій діяльності, прирівнюється до відповідальності за скоєння таких саме дій проти працівника правоохоронного органу.

     Представник Генпрокуратури проінформував, що з початку року за фактами перешкоджання професійній діяльності журналістів (ст. 171 Кримінального кодексу України) відкрито 59 кримінальних проваджень, з яких 2 направлено до суду для розгляду по суті.   Пан Черних пообіцяв, що Генеральною прокуратурою будуть вжиті заходи щодо активізації роботи у цьому напрямку. Він також звернувся до журналістів з проханням, при скоєнні злочинів проти них, відразу звертатися до правоохоронних органів, незалежно від місцеперебування.

     «Злочини проти журналістів –  знаходяться під особливим контролем Генеральної прокуратурі, тому, що діяльність журналістів, спрямована на об’єктивне висвітлення подій, що відбуваються у нашій державі, забезпечує право громадян на отримання інформації, та сприяє демократизації українського суспільства» — підкреслив Д.Черних.

Август 4, 2014
Оставить комментарии
Основные комментарии
Комментарии vk.com
Комментарии fb.com
Вы можете воспользоваться одним из аккаунтов в соц. сетях для комментирования записи
Произошла ошибка и ваш комментарий не был добавлен. Обратитесь в поддержку
Шмит
int(1441104327)
Сентябрь 1, 2015, 13:45:27
«Злочини проти журналістів – знаходяться під особливим контролем злочинців Генеральної прокуратурі, Прокуратура сегодня это статист, который перевоплощается за деньги...короче собака гаранта
Статьи партнеров
Loading...
Пусть считает тебя весь мир дураком, Ни на что неспособной пустышкой. Но ты сам себя не ровняй с потолком - Лезь на крышу, оттуда - выше. Вместо ч
Октябрь 18, 2017
Октябрь 15, 2017

Гроссмейстер Сергей Карякин посетил Всероссийский образовательный центр для одаренных детей «Сириус» в Сочи, где сыграл с детьми в блиц и разобрал партию против норвежца Магнуса Карлсена в матче за звание чемпиона мира 2016 года.

Октябрь 05, 2017

РестораторЪ присмотрел для вас, дорогие гурманы, новое местечко, куда можно прийти перекусить или поработать. MOLOKO. bar  — это первый в Одессе крафт-йогурт-бар, предлагающий посетителям био-йогурты высочайшего качества с различными топпингами и натуральными добавками.

Сентябрь 11, 2017

Киев, 20 октября 2017 г, 19:00

Постановка комедийно-уголовно-романтической истории о любви, дружбе, творчестве, жажде жизни, талантливых людях и силе воли является чрезвычайно актуальной для украинского общества.

 

Октябрь 17, 2017
Цитата дня

Стив Джобс
Курс валют
Покупка Продажа НБУ
курс доллара 1 USD 26,46 26,78 26,43
 курс евро 1 EUR 31,01 31,64 31,05
курс российского рубля 10 RUB 04,20 04,67 04,61
Гороскоп
Гороскоп
Архив
Октябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031