FacebookTwitterRSS
Подписывайтесь на новости
Меню

Генеральна прокуратура на захисті журналістів

     Ведучи мову про зовнішні чинники впливу  на демократизацію українського  суспільства, вважається дуже суттєвим такий його напрям, як конкретне  піклування держави про журналістів, намагання не допустити свавілля влади  проти окремих представників українських ЗМІ, а  також захист журналістів  при виконанні ними професійних обов’язків та недопущення  перешкоджань їх  службовій діяльності.

     Одним з прикладів такого піклування держави про журналістів, стало  проведення 13 червня круглого столу з питань захисту прав журналістів, на  якому начальник відділу Генеральної прокуратурі Денис Черних повідомив, що  Генпрокуратура ініціює створення робочої групи з метою комунікації та  координації діяльності у сфері захисту прав журналістів, у яку  увійдуть  представники ЗМІ, Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ,  та представники громадськості.

Д.Черних, також зазначив, що на його думку,  такі ж групи необхідно створити у регіонах та, при необхідності, залучити представників Служби безпеки України.  За його словами, враховуючи останні події на Сході України, а також складнощі, які виникають під час розслідування кримінальних проваджень у цьому регіоні, Генеральною прокуратурою прийнято рішення про проведення досудового розслідування резонансних злочинів у найближчих областях.

     «Прийнято рішення, що по резонансних злочинах, які вчиняються на Сході України, зокрема злочинах проти журналістів, розслідування переноситься в найближчі області, для того щоб воно ефективно та якісно було проведено. Це можуть бути, як приклад, Запорізька та Харківська області», — зазначив  начальник відділу Генпокуратури Д.Черних. За його словами, у провадженні слідчих органів міліції протягом поточного року перебувало 354 кримінальних провадження, де потерпілими були працівники ЗМІ, з яких 226 зареєстровані в цьому році. За результатами досудового розслідування направлено до суду обвинувальні акти у 15 провадженнях, у тому числі 8, що зареєстровані  у поточному році.

     Начальник відділу Генпрокуратури нагадав присутнім, що Законом України «Про інформацію»  закріплено гарантії діяльності засобів масової інформації та журналістів, оскільки професія зобов’язує журналіста першим опинятися в гущині подій, осягати глибинний зміст явищ, причини і наслідки подій, що відбуваються, та надавати правдиву та об’єктивну  інформацію  про ці події  суспільству.     Д. Черних також зазначив, що  статтею 17 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів»  встановлено відповідальність за посягання на життя і здоров’я журналіста, та інші неправомірні дії проти нього, а також наголосив, що  відповідальність за скоєння злочину проти журналіста, у зв’язку з виконанням ним професійних обов’язків або перешкоджання його службовій діяльності, прирівнюється до відповідальності за скоєння таких саме дій проти працівника правоохоронного органу.

     Представник Генпрокуратури проінформував, що з початку року за фактами перешкоджання професійній діяльності журналістів (ст. 171 Кримінального кодексу України) відкрито 59 кримінальних проваджень, з яких 2 направлено до суду для розгляду по суті.   Пан Черних пообіцяв, що Генеральною прокуратурою будуть вжиті заходи щодо активізації роботи у цьому напрямку. Він також звернувся до журналістів з проханням, при скоєнні злочинів проти них, відразу звертатися до правоохоронних органів, незалежно від місцеперебування.

     «Злочини проти журналістів –  знаходяться під особливим контролем Генеральної прокуратурі, тому, що діяльність журналістів, спрямована на об’єктивне висвітлення подій, що відбуваються у нашій державі, забезпечує право громадян на отримання інформації, та сприяє демократизації українського суспільства» — підкреслив Д.Черних.

Август 4, 2014
Оставить комментарии
Основные комментарии
Комментарии vk.com
Комментарии fb.com
Вы можете воспользоваться одним из аккаунтов в соц. сетях для комментирования записи
Произошла ошибка и ваш комментарий не был добавлен. Обратитесь в поддержку
Шмит
int(1441104327)
Сентябрь 1, 2015, 13:45:27
«Злочини проти журналістів – знаходяться під особливим контролем злочинців Генеральної прокуратурі, Прокуратура сегодня это статист, который перевоплощается за деньги...короче собака гаранта
Статьи партнеров
Loading...
Татьяна Нестерова

Как живешь ты теперь, как дышишь,
Как обходишься без меня?
Ты молчишь, ты меня не слышишь,
Не впервой тебе женщин менять.

Август 16, 2017

Гарри Каспаров одержал первую победу после временного возвращения в шахматы. В восьмом туре турнира в американском Сент-Луисе россиянин победил вьетнамца Ле Куанг Лема. Кубинец Леньер Домингес обыграл чеха Давида Навару, остальные партии завершились вничью.

Август 18, 2017

«Рестораторъ» продолжает экскурсию по гастрономическим местам Одессы и Украины. Сегодня вы узнаете, каково это – забраться на крышу отеля с видом на море. Одноименный ресторан расположен на крыше отеля «Немо».

Август 01, 2017

22 августа бывший фронтмен группы «Ляпис Трубецкой», а ныне солист коллектива BRUTTO Сергей Михалок порадует своих поклонников выступлением в одном из самых топовых мест Одессы – ночном клубе Ibiza

Август 14, 2017
Цитата дня

Может быть, я ошибаюсь, но мне кажется, что по смеху можно узнать человека, и если вам с первой встречи приятен смех кого-нибудь из совершенно незнакомых людей, то смело говорите, что это человек хороший.

Федор Михайлович Достоевский
Курс валют
Покупка Продажа НБУ
курс доллара 1 USD 25,42 25,67 25,51
 курс евро 1 EUR 29,64 30,16 29,83
курс российского рубля 10 RUB 03,92 04,38 04,31
Гороскоп
Гороскоп
Архив
Август 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031